RD Obřany

RD Obřany

Kompletně zařízený moderní pasivní dům 6+kk s minimálními náklady na provoz, který reprezentuje ideální a zdravé bydlení pro rodinu s dvěma až třemi dětmi. Novostavba (kolaudace 2012) pasivního RD ve funkcionalistickém stylu je navržena architektem.

Dům je umístěn v původní klidné zástavbě v  městské části Brno – Obřany, která leží na severním okraji Brna podél řeky Svitavy. Je to čtvrť s velkým podílem zeleně a širokého využité na volnočasové aktivity (procházky, kolo, tenis, fotbal, hříště, wellness).

Dům je v  řadové zástavbě, dvoupodlažní s plochou střechou, situovaný v poměrně velkém uzavřeném městském bloku. Zahradní průčelí je orientováno na jih. Je atraktivní, světlý a z obou stran obklopený zahradou.

Parkování auta řešeno garáží, která navazuje na skladové prostory s průchodem do zahrady. Další parkovací stání je v předzahrádce.

Popis domu

V předzahrádce jsou vytvořeny tři různé druhy obytného mikro prostoru. Malá zahrádka s chodníkem z kamenů odděluje vstup od ulice, nájezd ke garáži s dlaždicemi dovolí zaparkovat auto. Zastřešená veranda s lavičkou zase umožní pohodlné nakládání a vykládání věcí z auta a odemykání dveří i při nepříznivém počasí.

Vstupní hala v  přízemí je prosklenou stěnou opticky propojena s hlavním obytným prostorem a zároveň umožňuje průhled až do zeleně zahrady. Je vybavena prostornou šatní skříní a nábytkem na míru. Na halu navazuje samostatná pracovna (pokoj pro hosty) 8m2, koupelna 3,5 m2 a technická místnost 1,8 m2. Celkový obytný prostor přízemí je 47 m2 (jídelna 11m2, kuchyně 11 m2, obývací pokoj 25 m2). Z jídelní části je přístupná zastřešená terasa 30 m2 a zahrada. Přímé spojení kuchyně, jídelny a částečně krytého atria umožňuje používat dvorek i zahradu od jara do podzimu i při nepříznivém počasí.

V druhém podlaží jsou dva dětské pokoje (13m2 + 14m2) a relaxační pokoj (8 m2), které jsou širokými panoramatickými okny otevřeny do zahrady. Samostatná ložnice (11 m2) s volným průchodem do šatny (8m2), koupelna se sprchový koutem a vanou (8 m2) jsou situovány do ulice. Samostatná prádelna/sklad (4m2) nemá denní světlo.

Šatna, koupelna a ložnice tvoří oddělené relaxační zázemí rodičů.

prodáno
Cena

Klíčové parametry nemovitosti

Moderní pasivní dům 6+kk
Kompletně zařízený
Minimální náklady na provoz
Novostavba
Klidná ulice
Krásné okolí
Dostatek úložných prostor