Řadový dům, který vybočil z řady

Brno-Komín
18.900.000 Kč Kč + provize RK
aktivní

Radost z bydlení jako jistota

Žádné zdlouhavé úvahy, plánování a předělávky. Stačí se nastěhovat a užívat si dům tak, jak je.

Malý dům s velkou duší

Přírodní materiály, kámen, dřevo, teplé barvy, neotřelý interiér, který se Vám neokouká ani po letech. Tvořen podle principů Feng-šhuej.

Místo v ideální lokalitě

Pěšky, na kole, MHD, autem pro co si vzpomenete. A jen kousek od Brněnské přehrady.

Rozhodně se tu majitelé nedrželi při zemi. Doslova. Díky tomu stvořili dvoupodlažní dům, který je unikátní, neotřelý, moderní. A přesto mimořádně vkusný. Něco, co se jen tak nevidí. Tenhle dům je galerií sám o sobě.
Stávajícímu stavení kdysi ustoupil starý dům, který bylo jednodušší strhnout, než se pokoušet o opravy. Stavělo se tak v podstatě na zelené louce (třebaže omezené, protože všechno v okolí zůstalo stát). Zdánlivou nevýhodu ovšem majitelé ve spolupráci s architekty proměnili v přednost. Na čem vám v domě utkví zrak, to se vymyká promyšleností. Autoři zde prokázali smysl pro detail na každém centimetru. Harmonii zde můžete vnímat taky díky tomu, že jsou zde uplatňovány principy Feng-shuej – oblé rohy, výběr materiálů i barev, uspořádání domu, sjednocující prvky pěti elementů.
V přízemí najdete dětský pokoj, ložnici se šatnou, koupelnu s toaletou, samostatné WC, technickou místnost a venkovní atrium. Srdce domu, obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, leží o patro výš. Nad obývacím pokojem, oddělená pouze opticky, se rozprostírá galerie s pracovnou.
Právě otevřený prostor nad společenskou částí dělá dům možná jedním z nejvzdušnějších a zároveň nejútulnějších míst, jaká jste kdy navštívili. Podstatnou roli zde samozřejmě hrají velkoryse řešená okna v čelní části. Můžete trávit čas uvnitř a zároveň na zahradě, zůstávat ve městě a přitom v přírodě. Můžete. Tady ano.
Zvláštní zmínku zasluhují bezrámové skleněné plochy a zárubně až ke stropu. Jsou to totiž jedny z řady prvků, které dělají dům unikátem. Nejsou zde náhodou. Mají opodstatnění, jako snad všechno zdejší. Prosklení propouští sluneční paprsky až do spodního patra. Zárubně zas podtrhují volnost a vzdušnost, doménu celého domu.
Pokud byste chtěli tento dům charakterizovat jedním slovem, pak by to byl nejspíš optimismus. Právě to ho totiž vystihuje nejlépe. Ať už jde o stěrku v hřejivé barvě, přírodní tóny na podlaze nebo třeba kuchyň, stejně hravou jako nepřehlédnutelnou. V místě, jako je toto, je zkrátka prostor pro všechno, jen ne pro trudomyslnost.
Svažitý terén, který se za domem rozprostírá, vytvořil podmínky pro další jedinečný rys domu – víceúrovňovou zahradu. Přejete si pěstovat bylinky, vyhřívat se na sluníčku nebo opéct buřty s přáteli? Zahrada vám navzdory omezeným rozměrům může nabídnout všechno, co od ní očekáváte.
Parkování před domem na klidné ulici (místní obslužná komunikace).

Technické informace:

Dům je postaven ze sendvičového betonového zdiva s vloženou tepelnou izolací a dodatečně zateplen, celková tloušťka tepelné izolace je průměrně 15 – 20 cm, strop monolitický
Střecha: dřevěný krov, tepelná izolace, plechová krytina Lindab
Okna: Dřevěná eurookna Dare, zasklení dvojskly + vnitřní žaluzie, bezrámový HS portál v obývacím pokoji + venkovní žaluzie elektrické
Dveře: dýhované dveře – kouřový dub
Vestavěné skříně v celém domě včetně nábytku na galerii
Betonové zdi v interiéru KB blok (pohledové betonové tvárnice), červená zeď – stěrka Oikos typ Aureum, šedá zeď – Oikos – stěrka
Osvětlení: ViaBizzuno, Lamp

Podlahy a obklady:

Předsíň – slinutá velkoformátová dlažba 60×60 cm, koupelna – epoxidová litá podlaha, přízemí – dřevěná třívrstvá podlaha Merbau, obklad – přírodní mramor, kačírek zalitý pryskyřicí, schody – průmyslová mozaika Palisandr, 1. patro – dřevěná dvouvrstvá podlaha – Palisandr, galerie – laminátová podlaha, terasa tropické dřevo Massaranduba, dvůr podlaha – vápenec, obložená kamenná stěna pískovec tl. 10 cm, obložení zadní části domu – akátová deska, terasa s ohništěm – přírodní velkoplošný porfyr

Topení:

tepelné čerpadlo vzduch/voda Copeland zh38 výkon 15Kw/To.O°C/Tk+40°C se zásobníkem vody pro podlahové vytápění s rozvodem do celého domu mimo galerii (nástěnný radiátor). Bojler cca 150l, klimatizační splitová jednotka LG, jako bivalentní zdroj tepla je krb s ventilátorovým rozvodem vzduchu do místností.

Ostatní:

Zařizovací předměty koupelny – umyvadla Laufen, baterie Hansa, WC Roca Dama Senso, vana Villeroy & Boch 180 x 80 cm
Kuchyně: materiál dvířek – Lacobel (barevné lakované sklo), pracovní deska včetně dřezu a parapetu – Corian,
Indukční varná deska, vestavěná myčka AEG, horkovzdušná trouba
Krbová vložka na dřevo s rozvodem vzduchu do všech místností, obklad krbu – vápenec,
Další: centrální vysavač Husky, zabezpečení Jablotron

Dispozice:

V přízemí se nachází pokoj (13,3 m2), ložnice s šatnou (16,7 m2), koupelna s toaletou (7,9 m2), samostatné WC, místnost s technickým zázemím, venkovní atrium (17m2). Po přímém schodišti se dostanete do patra s otevřeným prostorem (52, 8 m2), který tvoří obývací část, jídelna a kuchyně. Na tuto část navazuje jižně orientovaná terasa (17,7m2). Z obývacího pokoje lze dále vystoupat po točitém schodišti na galerii s pracovnou (14,7m2).

Cena 18.900.000 + provize RK

Klíčové parametry nemovitosti

Užitná plocha 169 m2
Zahrada 116 m2
Unikátní prostor, originální uspořádání podle Feng-shuej
Kuchyň z kaleného skla, bezespárová pracovní deska
Dýhované dveře, vestavěné skříně
Nábytek na míru
Vlastní tepelné čerpadlo
Výborná izolace, nízká tepelná náročnost
Krbová vložka na dřevo s rozvody po celém domě
Centrální vysavač Husky
Zabezpečení Jablotron

100%
originální
10 min
centrum
169 m2
bydlení
100%
reprezentativní

Lokalita

Instagram