Dům pro ty, kteří se nespokojí s málem…

Dům pro ty, kteří se nespokojí s málem…

Jste z těch, kteří rádi tráví čas doma? Z těch, kteří jsou nejšťastnější na zahradě nebo v dílně? Jste srdcem hostitelé a posezení s přáteli je pro vás to pravé ořechové?
Pak je dobře, že jste tady.

Tenhle dům má tak nějak všechno a potenciál pro ‚‚něco navíc‘‘ k tomu.
Začněme na zahradě. Zatímco u novostavby trvá pár let, než začne zahrada vypadat trochu k světu, tahle je ‚‚hotová‘‘. Nečekají vás zásadní úpravy, pouze údržba a těšení se na vlastní meruňky, kdoule, švestky, jablka, borůvky, jahody, maliny nebo rybíz. Co nestačíte sníst přes léto, to může skončit v mrazáku nebo v marmeládě. Zkrátka takové ty malé velké radosti, o kterých si člověk bez zahrady může nechat zdát. Potěšení z pěstění nezačíná ani nekončí s letní sezónou, a sice díky skleníku se závlahou, s kterým se můžete zásobit čerstvou zeleninou i na podzim.
A co děti? Rozhodně si budou mít kde a jak hrát. S houpačkami, trampolínou, schovávačkami a hlavně bazénem je o zábavu postaráno.
Samostatnou zmínku si zaslouží srub s venkovní kuchyní, udírnou, grilem, pecí na pizzu a rožněm na kýtu. Tohle je budoucí dějiště vašich narozeninových oslav, významných výročí a nekonečných večerů s kamarády, které vám může každý závidět.
Bazén u domu, jako je tento, nemůže chybět. Slaná voda je fajn na údržbu a vhodná pro alergiky. Zastřešení zásadním způsobem prodlužuje koupací sezónu od jara do podzimu. Něco byste tu přece ale hledali marně. Co se týká sauny nebo vířivky, zde zůstalo zatím jenom u plánů. Můžou být a nemusí, prostor tu pro ně je.
Zahradu s výměrou zhruba 500 m2 můžete také oddělit a samostatně prodat, nebo na ní sami začít stavět. V obci a okolí se cena běžně pohybuje okolo 5 tis/m2 i víc, takže spolu s domem vlastně kupujete zároveň investiční příležitost.
Pojďme dovnitř.
Dům je přízemní. Zatím. Pokoje jsou vzdušné a v interiéru máte k dispozici spoustu úložného prostoru včetně šaten, prádelny a sklepa. Dvě ložnice mají své vlastní sociální zázemí, malou koupelnu a záchod. Zkrátka soukromí nad soukromí.
Zajímavostí, zvláštností a nejspíš i výhodou v jednom je propojení kuchyně, dětské herny (která ukrývá chytře pracovnu) a obývacího pokoje. Zde mohou i členové velmi početné rodiny trávit čas společně, aniž by si překáželi.
Nábytek je vestavěný, řešený většinově na míru, vybavení může zůstat na místě, pokud si to budete přát.
Toliko k přízemí. V patře je prostor pro další samostatnou bytovou jednotku. Proto to slůvko ‚‚zatím‘‘ o pár řádků výše. V půdním prostoru jsou už teď všechny IS, vstup je plánován po samostatném venkovním schodišti. Stavební dokumentace je připravená, sousedé se stavbou souhlasí. Čeká se jen na váš pokyn a můžete se pustit do úprav. Můžete, nemusíte, možná až časem. Ale možnosti tu jsou. (Pro dokončení počítejte zhruba s milionem až třemi, pokud budete zasahovat do střechy. Stávající majitel je ve stavebnictví jako ryba ve vodě, takže pro velkou pomoc nemusíte chodit daleko.) Nejdůležitější je, že o velkých stavebních akcích rozhodujete jen vy sami. Dům v příštích letech velké opravy vyžadovat nebude.
Dům je napojený na všechny IS, kamenný základ, cihla pálená, přístavba Ytong, na střeše betonová taška, krov z roku 2005, zateplení, podlahy vinyl + dlažba, podlahové topení. Za zmínku rozhodně stojí tepelné čerpadlo, které drží náklady na provoz v nižších cifrách a krb s ventilátorem, který rozhání teplo do celého domu. Tepelné čerpadlo lze propojit s fotovoltaickými nebo solárními panely. Pokud nepočítáme provoz bazénu, pohybují se měsíční náklady na provoz okolo 5 tisíc korun.

Výměry: Celkem pozemek 1084 m2, zastavěná plocha 620 m2, 464 m2 zahrada.
Dispozice: přízemí domu 142 m2, kuchyně 18 m2 + spíž 1,5 m2, jídelna/herna/pracovna 17,1 m2, obývací pokoj 20,1 m2, chodba 6,2 + 7,7 m2, společná koupelna 5,3 m2 (vana i sprcha), WC 1,2 m2, zádveří 4,5 m2, kumbál 6 m2, technická místnost 9,1 m2, ložnice rodičů 21 m2 (s koupelnou a wc), dětský pokoj žlutý 18,3 m2, hala 10,3 m2, schodiště 5,1 m2.
volná půda 61 m2 (samostatná jednotka až 4kk) + hotový pokoj 17,6 m2 se soc. zázemím 3,2 m2 – samostatný vstup z venkovního schodiště
sklep: 37 m2 (dvě místnosti)
venkovní prostory se sociálním zázemím a sprchou

rezervace
Cena 12.990.000 Kč Kč včetně provize RK

Klíčové parametry nemovitosti

4+1 + herna pro děti + volná půda
projekt ke zbudování dalšího bytu
zahrada (může sloužit jako stavební pozemek)
srub s venkovní kuchyní grilem a udírnou
bazén se slanou vodou a zastřešením
garáž pro 2 auta (ideál 1 a motorky, skútry, kola)
PENB C
energeticky úsporný dům (tepelné čerpadlo)
prostor pro saunu nebo wellness
na zahradě samostatné WC a sprcha
velký skleník pro zahradníky se závlahou a přípravou na topení
5 min od Brna po D1