Mám novou práci

Ne, nepověsila jsem makléřinu na hřebík, pořád jsou mojí alfou i omegou nemovitosti a věřím, že si jejich prodejem ještě na nějaký ten pecen chleba vydělám. Titulek je záměrně trošku přitažený za vlasy, ale něco pravdy na tom přece je.

Mám novou práci.

Nebo lépe řečeno – jinou práci.

Jmenuje se pořád stejně, jde v ní pořád o to stejné, spousta věcí stejně vypadá, přesto se výrazně liší od toho, co mě živilo touto dobou třeba před rokem nebo před dvěma.

V čem?

Dobrá, už jsem vás napínala dlouho. Nová a jiná je má práce v tom, že se od základu proměnil trh. Ještě nedávno bylo nemovitostí k prodeji málo a zájemců větší než velké množství. Dnes zaznamenávám na straně stávajících majitelů podstatně větší ochotu prodávat. Poptávky na novou zakázku mi chodí pomalu každý druhý den.

Má to samozřejmě háček.

Stejně rychle jako přibylo nemovitostí k prodeji, ubylo zájemců o koupi. Takže novou jachtu, vlastní golfové hřiště ani srub na Aljašce si zatím nepořídím. (Fór. ;-)) Někdo by si možná stěžoval, já musím říct, že mám teď svou (novou) práci paradoxně radši.

Mám víc času na přípravu nemovitostí, které zrovna prodávám, respektive mám víc nerušeného času. Telefon zvoní podstatně méně často než dřív, ale to také znamená, že když pořizujeme fotogalerii dalšího bytu nebo domu, provádím home staging nebo zrovna vymýšlím doprovodný text, mám klid a můžu se soustředit i několik hodin v kuse. To bylo dřív naprosto nemyslitelné.
Obrací se na mě i lidé, které by pár měsíců zpátky nenapadlo mé služby vyhledat nebo by je považovali za nedůležité. Vždyť ty nemovitosti se přece prodávaly ‚‚samy‘‘.
Můžu si vybírat, což tak nějak dodržuji už pár posledních let, ale teď je výběr samozřejmě bohatší.
Jsem nezdolný optimista, takže jako vždy věřím, že všechno zlé je k něčemu dobré, že se současná situace zase uklidní a přijde rovnováha. Mimo jiné se pročistí trh a nejspíš ubude makléřů. Kdo na sobě nepracoval, nehledal nové cesty a způsoby a nemovitosti prodával tak jaksi ‚‚rekreačně‘‘, ten půjde z kola ven. (Nejsem škodolibá, tenhle očistný proces, který jistojistě přijde, bude mít přínos hlavně pro vás, pro prodávající. Budete moci vybírat z toho nejlepšího.)
Mám novou kancelář. Což je velmi malý krok pro lidstvo, ale důležitý krok pro mě. Třeba proto, že jsem sama sobě konečně dovolila si ji dovolit. Dlouho mi to přišlo zbytečné. Spoustu práce jsem udělala v terénu a zbytek z domu. Tak na co platit další prostor navíc? Objevila jsem ale Ameriku a zjistila, že kancelář vůbec není navíc. Ráno tam přinesu veškerou práci, strasti i radosti prodeje nemovitostí, v určitých hodinách jedu jako motorová myš, abych se s tím vším nějak vypořádala a zase se posunula vpřed. A pak to všechno nechám za dveřmi a jdu domů za dětmi s čistou hlavou a dobrým pocitem. To, co se mi dřív jevilo jako zbytečný náklad, se mi právě teď zdá být nejlepší letošní investicí. Věřím, že mi tohle počáteční nadšení neopadne, ale že ho naopak zvládnu ještě prohloubit. 🙂
Tak od teď nás najdete v Depu Business park v Maloměřicích, Karlova 7.