realitní makléř

Realitní makléř je tak trochu superhrdina. Proč?

 

Jakkoliv to může znít ze strany realitní makléřky sebestředně, prodej nemovitostí není jednoduchá záležitost. Jasně, na světě jsou profese, které kladou na lidi mnohem vyšší nároky. Stojím si ale zkrátka za tím, že realitní makléř je profese,  jako sport nebo umění: opravdu dobře ji zkrátka nemůže dělat každý.

 

Multidisciplína, moje druhé jméno

 

Aby bylo jasno, tento článek není stížnost.

Svoji práci mám ráda. Kdyby to tak nebylo, dávno bych ji pověsila na hřebík. Rozmanitost profese je naopak tím, co mě na mé práci baví. A nebojím se jít ještě dál. Je to to, co mi vlévá život do žil.

Tento článek proto neberte jako estrádu sebelítosti – protože o tom rozhodně není. Rozhodla jsem se ho sepsat pro vaši lepší představu.

A co všechno tedy při své práci zastanu?

 

  • Zeměměřič

Digitalizace a všemožné aplikace mi v posledních letech značně zjednodušily život. Zpoza počítače může realitní makléř prozkoumat terén, projít podrobně územní plán, zjistit připravované změny… zkrátka si posvítit na vše, co ovlivňuje kvalitu bydlení.

Skryté vady totiž zvládnout spolehlivě pohřbít zdánlivě bezchybné místo k životu.

Taky musím zkontrolovat, jestli zakreslení stavby v mapě souhlasí s realitou, přístupovou cestu a komplikace, které by pro kupce v budoucnu mohla znamenat, vlastnictví okolních pozemků, věcná břemena, ochranná pásma…

Tohle všechno je samozřejmost, pokud nechci prodávat zajíce v pytli.

 

  • Psycholog

Kdo nemá schopnost naslouchat a klást otázky, ten se v realitách dlouho neohřeje.

Umění komunikace a volby správných slov – tak, aby obchod dopadl podle představ – stojí ještě o stupeň výš. Na jedné straně mám kupce, který nechce platit víc, než musí. Na druhé straně prodávajícího, který ne vždycky stojí nohama na zemi.

Chopit se úspěšně role zprostředkovatele a najít ten správný balanc je občas oříšek. Z části je to zase o talentu. A z části o zkušenostech a dřině.

 

  • Stavař a architekt

Realizace stovek nemovitostí a účast na desítkách rekonstrukcí na mě udělaly svoje. Kamkoliv dnes přijdu, vidím “dál” než většina prodávajících nebo kupujících. Nacítím prostor, odhadnu možnosti rekonstrukce, představím si, co bude možné provést se zahradou…

Pokud byste se mě zeptali na vlastnosti, které odlišují dobrého realitních makléře od výjimečného makléře, řeknu vám, že tohle je jedna z nich. A dost možná ta vůbec nejdůežitější.

 

  • Vypravěč

Lidé jak známo milují příběhy – a v nemovitostech se jich najde opravdu hodně. Někdy jsou to doslova pohádky s dobrým koncem.

Realitní makléř proto hodně mluví. A taky hodně píše. Dobře formulovaný text a správná fotografie zásadně rozhodují o tom, kolik lidí na nemovitost zareaguje. A tím pádem i o tom, jestli prodej klapne podle našich/mých představ.

 

  • Organizátor

Diář otvírám snad častěji než mailovou schránku. Pokud zrovna nejsem na prohlídce, pak připravuji k prodeji jinou nemovitost. V mezičase řeším smlouvy, zástavní práva, hypotéky…

Nemít jisté organizační vlohy, nejspíš bych byla úplně šedivá. Spíš úplně bez vlasů.

 

  • Parťák

Mohla bych nemovitosti prodávat jako na běžícím páse. Ale já nechci. A tak mám vždycky v jednu chvíli jen pár závazků a čisté svědomí, že dám ze sebe do prodeje opravdu maximum.

Taky mám v sobě něco málo ze statistika, fotografa, ekonoma, právníka a kastelána – nejen kvůli prohlídkám, ale taky kvůli objemnému svazku klíčů 🙂

 

Je vám můj náhled sympatický?

Svěřte prodej své nemovitosti mně.
Zavolejte mi!

Sledovat mě můžete také na Facebooku nebo Instagramu