interiér

Jak se může zrcadlit osobnost v interiéru?

Říká se 100 lidí, 100 chutí. Dnes jsem vás chtěla potěšit desítkou osobitých interiérů bytů, které rozhodně nejsou nudné. Každý je jiný a je z nich cítit, že byly tvořeny s láskou, citem, a tak to má být. Tak má vypadat DOMOV.

  1. Loftové bydlení aktivního muže

Industriální styl, který v tomto případě nepůsobí ledově, ale naopak vyzařuje domácí pohodu a působí útulně. Na první pohled interiér odráží zájmy a potřeby mladého aktivního muže, který nezná slovo nuda. Celý interiér je napěchovaný zajímavými detaily, působí vzdušně a harmonicky. Kovové materiály v kombinaci s dřevem se objevují nejen na subtilnějším nábytku, ale i dekoracích. Muž dal jasné zadání a hlavně důvěru architektce, která se svého úkolu zhostila přímo božsky.  Takhle to vypadá, když se spolupráce podaří.

Foto: JIŘÍ HURT

 

  1. Byt s festivalovou atmosférou

Napadlo by vás zařídit si byt na takové neobvyklé téma jako je filmový festival? Vášeň k filmu se může projevit nakonec i ve vašem domově. Interiér tohoto londýnského bytu je uvolněný, trendy a zábavný. Je totiž inspirovaný jedním z nejúspěšnějších hudebních festivalů, který se každý rok koná ve slunné Kalifornii.

 

Foto: JAKE FITZJONES / PHOTOFORPRESS

 

  1. Malý pánský byt – když muž přesně ví, co chce

Nepotřebuje mikrovlnku ani myčku, ale čestné místo patří takové srdeční záležitosti jako téma HUDBA. Neutrální kombinace barev působí inspirativně a nechává tak dostatečný prostor dalšímu dotvoření osobitého interiéru.

Foto: VENTURA PICTURES

 

  1. Byt v historickém centru Barcelony

Majitel tohoto atraktivního bytu je zároveň architekt. Tento byt ladil nejen k vlastním bydlení, ale zároveň z něj udělal vlajkovou loď svého ateliéru. Hrdě tak reprezentuje styl své práce. Posuďte sami, jak se to povedlo. Byt je samé překvapení plné oblých tvarů.

Základní parametry pro koupi bytu byly dané, blízkost centra, velkorysý světlý prostor a více než jedna ložnice. Z šesti pokojů vytvořil tři. Budova byla postavena v roce 1914 a nese se v duchu katalánské secese. Cílem bylo vytvořit čistý prostor a zachránit a začlenit původní prvky.

Foto: ROBERTO RUIZ

 

  1. Mezonetový byt na předměstí Petrohradu

Na začátku byl jeden nedokončený mezonetový byt na předměstí Petrohradu. Majitelé nechali architekty, aby si s projektem a realizací opravdu pohráli od základu. Mladí ruští architekti neokoukanými nápady nešetřili a s radostí a nadšením se pustili do práce. Výsledek je originální interiér plný kontrastů, vtipný, praktický a srší neotřelými nápady. Hlavní roli hraje černý kov jako moment krásy.

 

FOTO INT2 ARCHITECTURE

 

  1. Když čtyři není víc než tři

Když doma bydlíte i pracujete, trávíte zde opravdu hodně času. Manželé projektanti tak potřebovali otevřený prostor, který ale jasně vymezuje jednotlivé zóny. Obývací pokoj, jídelnu, pracovnu upravili tak, aby měli možnost spolu komunikovat, ale zároveň zde byl prostor pro soukromí. Proto se rozhodli jednu příčku zbourat a pracovnu začlenit do obytného prostoru. Kombinace více druhů dřevěných materiálů dub a bříza, krásně zatepluje interiér a působí harmonicky a útulně.

Foto: KUDIVANI PHOTOGRAPHY

 

  1. Flexibilní byt ve viktoriánském stylu

Mít k ruce architekta se opravdu při rekonstrukci tmavého a nevyhovujícího bytu vyplatí. Koneckonců můžete posoudit sami, jak se povedlo zkombinovat  viktoriánský styl s moderním designem. Žít v něm musí být nejen příjemné, ale inspirativní. Obzvláště pečlivě se vybíraly motivy, textury a povrchy. Podařilo se propojit klasické materiály s viktoriánskými detaily, které v našich končinách nejsou obvyklé.

Foto: ÉLÈNE LEVASSEUR

 

  1. Romantický mezonetový byt plný útulných zákoutí

Mezonetové byty se občas v nabídce realitních kanceláří objevují. Mají své kouzlo i nevýhody. Tento nese něžný rukopis majitelky, která má výtvarný talent a silné estetické cítění. Snoubí v sobě ateliér i dostatečný prostor pro bydlení. Vlídnosti interiéru vytváří přírodní materiály v kombinaci s ryze ženskými vintage doplňky. Vznikl tak osobité spojení napříč různými styly od industriálního po romantický.

Foto: JIŘÍ HURT

 

  1. Byt, který se bránil

Majitelka si přizvala interiérovou designérku Moniku Gavulovovou, která při své práci používá feng-šuej. Při rekonstrukci bylo potřeba se vypořádat se spoustou komplikací. Byt jakoby se bránil a házel designérce i novým majitelům klacky pod nohy (havárie, složitá technická řešení, reklamace atd.).

Je vidět, že otevřený prostor skvěle funguje, ač je poměrně rozmanitý. Povedlo se z ponurého zanedbaného bytu vytvořit pozitivně naladěný, elegantní a také zábavný interiér. Majitelé se nebáli experimentovat, zkoušet a někdy i chybovat. Tento byt nese rukopis majitelů a je současně i odrazem jejich charakterů. Cítíte zde pohodu a příjemnou veselou energii a radost ze života.

Foto: JIŘÍ HURT

 

  1. Městský byt jako fantastická říše vzorů, květin a tkanin

V samém srdci Paříže se nachází byt, ve kterém bydlí stylistka. Láska k cestování je hybnou silou jejího stylu. V celém bytě se barevný BOHO styl prolíná se zajímavými doplňky z jejího cestovního kufru. Málo kdo má odvahu na tyhle kontrasty barev a stylů. Je to koktejl moderního a klasického stylu okořeněného dávkou exotiky. Tohle bydlení je hmatatelným důkazem toho, jak se ruské matrjošky,  mexické polštáře snesou s designovým nábytkem.

Zdroj: MOJDOM.SK

Jestli vás baví bytový design jako mě, tak si možná rádi prohlédnete i zbylé interiéry z TOP 35 – tady k přečtení celý článek z internetového časopisu homebydleni.cz 

A pokud byste rádi i váš byt vyladili v duchu těch NEJ nebo si prostě jen nevíte rady, kde a čím začít, klidně se na mne obraťte, doporučím vám ty nejlepší odborníky za přátelské ceny.