Soubor 5 chat v úchvatné přírodě u Brněnské přehrady


prodáno

CHATY UPROSTŘED PŘÍRODY

Mít pocit svobody, možnost se volně nadechnout, projít se bez omezení – taky tyhle benefity vnímáte ještě mnohem silněji než kdy dřív?
Tradice chataření najednou získává úplně jiný rozměr.

PŘÍLEŽITOST K INVESTICI

Tohle kouzelné místo s velkým potenciálem skýtá nepřeberné množství aktivit také v okolí – a to právě díky blízkosti Brněnské přehrady. Jednou se vypravíte autem, jindy můžete vyrazit parníkem – pro děti prostě jedno velké dobrodružství.

JEN 15 MINUT OD BRNA

Do Brna se dostanete za pár minut. Chcete se jít bavit nebo jen potřebujete nakoupit do zásoby – všechny možnosti máte na dosah ruky. Klidně se vypravte na kole, rozhodně bude po cestě po čem koukat.

Jedinečná nabídka souboru 5 rekreačních chat na nádherném slunném místě obklopeném lesem. Můžete se kochat výhledem do okolní krajiny a na Brněnskou přehradu. Chaty jsou dobře dostupné z města MHD i autem po zpevněné cestě až k chatě, včetně možnosti parkování. Umístěny jsou v lokalitě Chochola po levé straně přehrady, směr k hradu Veveří. Jsou v udržovaném technickém stavu, rekonstruovány naposledy cca před 12 lety. Mají připojení na vlastní studnu, elektřinu (nízký tarif) a septik. Jsou aktuálně obyvatelné. V dnešní době při aktuální situaci na realitním trhu, kdy cena bytu 1+1 je přesahuje hodně přes 2 mil Kč, můžete mít vlastní chatu na krásném místě za méně než polovinu ceny.

 

K dispozici máme podklady pro vyřízení stavebního povolení pro všechny chaty, podle studie renomovaného architekta. Cílem bylo maximalizovat obytnou plochu v souladu s uzemním plánem. Vytvořit malý domeček s velkými okny, který se ztrácí v lese, s možností posezení na terase. Šikmé linie fasád, vertikální dřevěná prkna splývají se stromy. Důraz byl kladen na co největší soukromí, tak, aby byl zachován přírodní ráz lesa.

Povedlo se vytvořit koncept, který navrhujeme zvětšení užitné plochy. Je už na každém majiteli jestli se tímto záměrem nechá inspirovat.

Chaty je možné prodat jednotlivě, ale přednost má prodej jako celek (následné rozdělení je možné, každá chata má své číslo evidenční). Soubor chat je vhodný i jako investice s možností pronájmu s výnosem 5 tis/chata/měsíčně. Prostor kolem chat je otevřený a nabízí se ke společnému využití (ohniště, společné posezení, houpačky, trampolína) přitom i tak umožňuje každému své soukromí. Ideální například pro skupinu známých nebo více rodin.

Chata č. 1 (největší) je dvojchata. Má nyní dva samostatné vstupy a každá polovina má samostatnou kuchyni, pokoj, wc a koupelnu. Vybavení chaty je na základní úrovni. Vzhledem k regulativům územního plánu a charakteru území (plochy staveb rodinné rekreace), nelze realizovat nové stavby, rekonstrukce na původním půdorysu samozřejmě možná, což vzhledem k velké zastavěné ploše stávající chaty je velkou výhodou. Cena 1,390.000 Kč

Chata č. 2, 3, 4 jsou stejné, ZP je 38 m2, cena 800.000 Kč

Chata č. 5 nejmenší 24 m2, 680.000 Kč

Cena za soubor chat včetně projektu je 3.990.000 Kč

Přednost má kupující se zájmem o celý soubor chat, proto jsme si pro něj připravili bonus v podobě úspory 440.000 Kč. Pokud by totiž zájemce kupoval každou chatu zvlášť, byla by cena za soubor 4.470.000 Kč.

Pozemky pod chatou jsou jako ve většině případů na Brněnské přehradě ve vlastnictví České republiky, ve správě lesů (směna je možná). V tuto chvíli je pozemek pronajatý za 12 tis/ročně/celek a samozřejmě se na něj vztahuje předkupní právo. Ceny za odkup se určují cenou obvyklou nebo je možná směna za jiný lesní pozemek.

Chata je zděná z cihelného zdiva, střecha je příhradová, krytá PZ plechem. Klempířské konstrukce jsou kompletní z PZ plechu. Topení je lokální na tuhá paliva + elektrické. Přívod el. proudu 220 V s jističi Vodovodní přípojka je ze společné studny. Je nutno provést celkovou údržbu chat. Pozemek není oplocený plotem-volně přístupný.

Cena 3 990 000 Kč

Klíčové parametry nemovitosti

5 rekračních chat v přírodě u Brna
Dostupné z města MHD i autem
Cena, včetně provize a projektu od architekta

Stavební povolení v řešení

Společná vlastní studna + septik
Parkování přímo u chat
Kousek na kole nebo parníkem
Uprostřed překrásné přírody

15
min
od Brna
10
min
od MHD
30
min
parníkem
100
%
spokojenost

Lokalita

Instagram