fbpx

Máme společný cíl, prodat vaši nemovitost, co nejvýhodněji. Je to o partnerství a důvěře. A co všechno kompletní servis obnáší?

Nejprve se osobně setkáme  – je pro mne velice důležité, abych se naladila na vaše potřeby, zjistila vaše představy, získala si vaši důvěru.  Po našem setkání na mne čeká několik nezbytných kroků, které již ale zařizuji já, za vás.

  • Analýza nemovitosti

Většina nemovitostí, které vstupují na trh je potřeba upravit a lépe připravit. Nejprve si celou nemovitost projdu, zhodnotím plusy a mínusy. Rozhodnu, co bude potřeba upravit, nachystat, popsat, prezentovat. Součástí této analýzy je také samozřejmě kontrola právního stavu, získání právních podkladů a dořešení případných nesrovnalostí např. v katastru nemovitostí.

  • Analýza ceny

Stanovení reálné prodejní ceny (odhadu nemovitosti)(tohle bude proklikávací odkaz do stránky věnované odhadu, kde bude i kontaktní formulář)– tedy analýzu ceny. Určení ceny je těžké i pro zkušeného makléře, natož pro běžného prodávajícího, který většinou vychází ze špatných informací. Využívám aktuálních cenových map, průzkumu trhu aktuálních nemovitostí na trhu, informací z katastru.

  • Určení celkové strategie prodeje

Realitní trh nabízí celou řadu možností, jak prodej nemovitosti uchopit. Rozhodující jsou samozřejmě faktory jako – čas, výše ceny nemovitosti, stáří nemovitosti. Na základě znalosti stavu nemovitosti, její ceny a vaší představy navrhnu takový postup, který bude pro danou nemovitost ideální. Vše budeme společně konzultovat a odsouhlasíme si postup

  • Příprava samotné nemovitosti

První dojem rozhoduje o tom, jaké emoce nemovitost předá potencionálnímu kupci.  Začíná tedy aranžování, doladění nemovitosti vybavením, dekoracemi tzv. home-staging. Tento proces zabere několik hodin a až je nemovitost připravena, následuje focení profesionálním fotografkou, příprava půdorysů a adekvátních textů k představení nemovitostí. Někdy točíme také prodejní video na míru nebo využívám 3D scanu nemovitosti, který nahradí prohlídku.

  • Vhodná prezentace zakázky

Každá nemovitost je jiná. Vždy je tedy potřeba zvážit, jaká forma prezentace bude pro danou nemovitost nejefektivnější. Kde a jak bude ideální nemovitost nabízena a kdo bude konečný kupující. Možností a cest je hned několik a většinou volím různé kombinace. Prezentace na realitních prodejních serverech, facebook, instagram, spolupráce s jinými RK, kampaně ve vyhledávačích, soukromá inzerce, místní tisk.

  • Komunikace s potencionálními kupci

Po zveřejnění inzerátu/nemovitosti začíná kolotoč telefonátů a prohlídek. Moje práce však není jen samotná komunikace se zájemci. Pro vaše bezpečí provádím jejich evidenci, zjišťuji potřeby a finanční situaci kupujících. Snažím se pozitivně ovlivnit jejich rozhodovací proces. Absolvovala jsem několik desítek školení a dále se snažím vzdělávat po stránce obchodní, psychologie i právní.

  • Příprava smluvní dokumentace a financování

Jakmile je vybrán vhodný kupující, následuje proces přípravy smluvní dokumentace a podkladů pro financování. Je nutné dobře načasovat a propojit všechny kroky, vyhodnotit rizika, nastavit termíny a činnosti mezi finančním poradcem, bankou, kupujícími, prodávajícími, úřady, katastrem. Bez dobré koordinace to může být velmi stresující období.

  • Prodej – předání nemovitosti, přepis energií

Vše se povedlo. Nemovitost je prodána, zaplacena.  Po předání nemovitosti Vám ráda pomohu s přepisem energií, případně s vypracováním a podáním daňového přiznání. Nejvíce mým klientům ulevuji právě tím, že eliminuji jejich kontakt s jakýmikoliv úřady a úředníky. Je čas otevřít šampaňské a popřát všem, aby se jim krásně bydlelo a žilo.

Současně společně vyřešíme:

  • Energetické štítky - PENB (je průkaz energetické náročnosti budovy). Majitel nemovitosti je ze zákona povinen opatřit si PENB pro případ prodeje i pronájmu budovy. Při inzerci musí být energetická třída uvedena. Pokud ho není možné doložit, musí se uvést ta nejhorší G. Pokud potřebujete, pomůžeme Vám s jejím vyřízením.
  • Poradenství - všeho druhu.
×

kontakt lucie klimesova

Kontaktujte mne!

Pokud máte otázky, ráda a upřímně na ně odpovím. Ozvu se Vám co nejdříve, nejpozději následující pracovní den.

1000 znaků zbývá


TOP